• AKTUALNOŚCI SZKOLNE

          • Wydarzenia z życia szkoły 2014/2015

          • Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

             

            Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce, której celem było zwiedzenie kopalni soli w Wieliczce oraz Krakowa. Autokar wyruszył ze Złotnik o godz. 5:30 i udał się do Wieliczki. Tam uczniowie mieli okazję wziąć udział w prelekcji dotyczącej jednego z najbardziej znanych polskich zabytków, jakim jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. Mimo, że w grupie były dzieci od klasy I do VI, to  dzielnie chodziły po niezliczonych korytarzach i zadawały mnóstwo pytań przewodnikowi. Na terenie kopalni uczniowie mogli się nawet chwilę pobawić na podziemnym placu zabaw i kupić pamiątki. Następnie uczestnicy wycieczki wybrali się do pobliskiego Krakowa, gdzie udało się zwiedzić ogród zoologiczny. Dzieci nie tylko poszerzyły swą dotychczasową wiedzę na temat biologii, ale dla większości z nich była to jedyna okazja, by na żywo ujrzeć rzadko spotykane gatunki roślin i zwierząt. Podczas wycieczki udało się zwiedzić bardzo ciekawe miejsca i uczniowie zadowoleni powrócili do domu.

             

            Dzień Dziecka

             

            1 czerwca 2015 r. przeżywaliśmy niezwykle miłą uroczystość. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w festynie, który miał miejsce w Zajeździe Anna w Brzyściu. Uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas, biorąc udział w licznych zabawach ruchowych. W przerwach pomiędzy zabawami dzieci mogły posilić się pysznymi kiełbaskami oraz słodkimi lodami. Niewątpliwie największą atrakcją była przejażdżka bryczką. Po dniu pełnym atrakcji wszyscy zadowoleni wrócili do budynku szkoły.

             

            Dzień Mamy i Taty

            W kalendarzu Święto Matki
            z życzeniami śpieszą dziatki.

             

            26 maja 2015 r. w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. Uczniowie zaprosili swych rodziców na z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w przygotowanie wspaniałego przedstawienia. Dzieci z klas I-III zaprezentowały inscenizację pt. ,,Na jagody”. Rodziców urzekły nie tylko piękne słowa wypowiedziane przez ich pociechy, ale również przepiękna scenografia oraz niebanalne stroje dziecięcych aktorów. Następnie zgromadzeni mieli okazję zobaczyć montaż muzyczno-poetycki przygotowany przez uczniów klas starszych. Po zakończeniu uroczystej akademii uczniowie ofiarowali mamusiom i tatusiom własnoręcznie wykonane prezenty, a następnie odbył się słodki poczęstunek.

             

            Spotkanie ze strażakami

             

            7 maja 2015 w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem Staży Pożarnej w Mielcu. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo – gaśniczych. Pan strażak przypomniał zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole, domu, na podwórku oraz ulicy. Utrwalił numery alarmowe służb ratowniczych i przypomniał, że należy z nich korzystać tylko w sytuacjach zagrożenia. Nastepnie uczniowie mogli oglądnąć sprzęt gaśniczy oraz samochód starżacki.Z ogromną przyjemnością i zainteresowaniem słuchaliśmy jego wypowiedzi. Serdecznie dziękujemy za profesjonalnie przygotowaną i poprowadzoną prelekcję.
             

                                                        Spotkanie integracyjne                         

             

            W ramach współpracy nawiązanej między panią Ewą Gurbałą nauczycielką Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Mielcu  w dniu 15.04. 2015 roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Złotnikach odbyło się spotkanie integracyjne, w którym wzięło  udział dwoje uczniów OREW – u oraz  uczniowie klas I – VI. Miłym gościom: 13 – letniej  Kasi i 10 – letniemu Adrianowi towarzyszyły pani Ewa i pani Monika.  Celem spotkania było poznanie metod komunikacji niewerbalnej, dzięki którym dzieci uczące się w placówce komunikują się z nauczycielami, rodziną i otoczeniem.

              W trakcie spotkania uczniowie naszej szkoły dzięki czerwonej pajęczynie poznali swoje zainteresowania oraz dowiedzieli się, co lubią robić nasi goście. Nauczyli się kilkunastu wyrazów w języku migowym, rozwiązywali rebusy z ich użyciem. Poznali również działanie kilku komunikatorów. Wszystkim bardzo podobały się zabawy integracyjne przeprowadzone przez panią Ewę: zabawy KLANZA z chustą animacyjną, zabawy wykorzystujące stymulację dotykową oraz ciekawe zabawy wykorzystujące różne  metody komunikacji alternatywnej, do których należą symbole PCS, gesty MAKATON. Uczniowie wykonali wspólnie piękne prace plastyczne: drzewa, na których umieścili swoje odrysowane ręce. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i serdecznym zaproszeniem na kolejne spotkanie.

             

            Spotkanie wielkanocne

             

            Wielkanoc jest niewątpliwie najważniejszym świętem chrześcijańskim. Niestety, dziś młodzież i dzieci nie znają wielu pięknych staropolskich tradycji. Mając na uwadze, jak ważne jest przekazywanie wiedzy o kulturze i zwyczajach, nauczyciele Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach postanowili zorganizować warsztaty kulinarno-plastyczne. Zajęcia plastyczne  pozwoliły dzieciom rozwinąć zdolności artystyczne oraz  nauczyły ich pracować w grupie. Uczniowie wykonali przepiękne ozdoby, takie jak kolorowe pisanki, baranki, kurczaczki  czy rysunki zajączków.  Swoimi pracami udekorowały sale  i dzięki temu w szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach kulinarnych. Panie z klas I - III przybliżyły uczniom tradycje związane ze świątecznymi wypiekami. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w prelekcji. Następnie  pomogły w  przygotowaniu ciasta na babki wielkanocne. Efektem ich działań były przepiękne babki wielkanocne. Najwięcej radości sprawiło im jednak przyozdabianie wypieków. Wszyscy byli niezwykle usatysfakcjonowani rezultatem swej pracy. Wszystkie przygotowane przez dzieci ozdoby oraz wypieki zostały wykorzystane podczas śniadania wielkanocnego. We wtorek  cała społeczność szkolna  zgromadziła się przy pięknie przystrojonym świątecznym stole. Jak co roku, uczniowie i nauczyciele podzielili   się świątecznym jajkiem, składając sobie najserdeczniejsze życzenia.  Zebrani próbowali również  własnoręcznie przygotowanych  wypieków i spędzić wspólnie czas w bardzo miłej świątecznej atmosferze.  Wielu dzieciom zajęcia te sprawiły tak dużo radości, że wręcz nie mogą doczekać się przygotowań do kolejnych świąt Wielkiej Nocy. 

             

            Żywa lekcja historii

              W dniu 19 lutego 2015 roku z okazji zbliżającego się NARODOWEGO DNIA  PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH odbyło się spotkanie z przedstawicielami Mieleckiej Grupy Rekonstrukcyjnej im. Wojciecha Lisa „ Mściciel”.

                Zaproszeni goście opowiedzieli uczniom, kim byli żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 40 XX wieku. Określenie „żołnierze wyklęci‘’ zostało po raz pierwszy użyte w 1993 roku w tytule wystawy „Żołnierze wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne w 1944 roku’’ na Uniwersytecie Warszawskim. W walkach podziemia  z władzą zginęło ok.15 tys. ludzi, w tym około 7 tys. członków podziemia. Żołnierze niestety przegrali militarnie, ale stworzyli ruch oporu mający na celu odzyskanie prawdziwej niepodległości, niezależności od Sowietów.

               Goście w  interesujący sposób zapoznali z życiorysem Wojciecha Lisa ps. „Mściciel”, urodzonego w Ostrowach Tuszowskich k. Mielca. Dowodził on oddziałem partyzanckim składającym się z ok. 160 osób, który przeprowadził ponad 200 akcji przeciwko komunistom i Armii Czerwonej. Panicznie bali się go Niemcy i Sowieci. 25 stycznia 1948 roku Wojciech Lis i Konstanty Kędzior zostali zastrzeleni w czasie snu przez Wojciecha Palucha, byłego żołnierza w okolicach leśniczówki Pateraki na terenie gminy Cmolas. Zwłoki zakopano na śmietniku. Odnaleziono je dopiero w 1992 roku i pochowano na Cmentarzu Parafialnym w Mielcu.

              Starsi  uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o tragicznych losach innych ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH: Danucie Sędzikównej ps. „Inka”, walczącej w oddziale Łupaszki oraz ostatnim „żołnierzu wyklętym” Józefie Franczaku ps. „Lalek” z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka”, który zginął obławie 21października 1963 roku.

               Uczniowie mieli możliwość obejrzenia umundurowania i uzbrojenia żołnierzy. Goście zademonstrowali pistolety, bagnet, latarki wykorzystywane podczas zrzutów, manierkę, furażerkę, hełm, ryngraf, odpowiadając równocześnie szczegółowo na liczne pytania.

               Spotkanie wzbogacone było o liczne publikacje na temat ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH, życia rotmistrza Pileckiego, rodziny Ulmów, działaniach  żołnierzy na Podkarpaciu, terrorze i walce z Niemcami, wyrzutniach V -1, V -2 w Bliźnie, żołnierzach AK.

                Uczniowie podziękowali za niezwykle interesujące spotkanie oraz przekazaną wiedzę o ŻOŁNIERZACH NIEZŁOMNYCH, którzy byli wzorem i nadzieją. To dzięki pamięci o nich Polska odradzała się w kolejnych latach. Święto NARODOWY DZIEŃ  PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH obchodzone jest 1 marca.

             

             

            Bal karnawałowy

             

            Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w sobotę - 31 stycznia 2015 roku.

            Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Korytarz  wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany kolorowymi balonami i  serpentynami zachęcał do szampańskiej zabawy. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Były wróżki, księżniczki,  motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła...

            Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Naszym uczniom  do tańca przygrywał zespół muzyczny. W przeriwe zabawy uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Smaczna pizza oraz ciasto dodało uczniom sił do dalszej zabawy.

            Tegoroczna zabawa karnawałowa  należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą  do 13 lutego 2015r.

            Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku.

             

            Dzień Babci i Dziadka

                         Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta,  jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Nasza szkoła  zorganizowała takie święto 21 stycznia 2015r , na które przybyło bardzo wielu naszych najmilszych gości. Uczniowie naszej szkoły  przygotowali wspaniały występ artystyczny przepełniony dialogiem, śpiewem, tańcem, muzyką, poprzez które chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. Potem  uczniowie klas podarowali wspaniałe prezenty przygotowane własnoręcznie. Po występach rodzice zaprosili gości na poczęstunek przez nich przygotowany.Uroczystość wypadła pięknie. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

             

            Góra kartek dla Pati!

                         Historia Pati bardzo poruszyła uczniów naszej szkoły, którzy postanowili również przyłączyć się do akcji "Góra kartek dla Pati". Od dwóch lat Patrycja choruje na encefalopatię padaczkową. Jest wychowanką  Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mielcu. Każdego dnia walczy z chorobą.  5 października obchodziła 11-te urodziny.Uczniowie postanowili sprawić jej niespodziankę i własnoręcznie przygotowali i ozdobili dla Pati kartki urodzinowe.

             

            Kolędnicy misyjni ze Złotnik głoszą Dobrą Nowinę

                     Okres Bożego Narodzenia to czas, w którym kolędnicy misyjni z diecezji tarnowskiej przemierzali wioski i miasta, by dzielić się radością z  Narodzenia Pana Jezusa. 30 grudnia 2013 roku dzieci z naszej szkoły w grupach kolędniczych pod opieką rodziców odwiedziły domy w Złotnikach. Zostawiły pamiątki misyjne w postaci obrazka. Akcja kolędników misyjnych przypomina nam, że Chrystus narodził się dla wszystkich ludzi, a jest jeszcze wielu, którzy Go nie znają i niejednokrotnie żyją w skrajnym ubóstwie i bez podstawowych środków do życia Poprzez taką akcję możemy im pomóc nie tylko modlitwą, ale również konkretnymi ofiarami materialnymi. Dzieci już po raz kolejny bardzo chętnie zaangażowały się w akcję kolędników poprzez naukę scenki bożonarodzeniowej oraz przygotowanie strojów misyjnych. Bardzo duży wkład w organizację kolędy misyjnej na terenie Złotnik mieli rodzice, a szczególnie Pani Katarzyna Róg, która z troską zadbała o całość akcji. Dzieci zapowiedziały, że za rok znowu wezmą udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu. W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wesprą kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Afryki Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy zechcieli wesprzeć kolędników misyjnych

             

            Spotkanie wigilijne        

                 Święta Bożego Narodzenia otacza szczególna aura, której wszyscy oczekujemy. Ich wyjątkowość nie wynika jedynie z atmosfery przygotowań świątecznych, czy zapachu choinki,  ale  polega również na tym, że pozwalamy, by w trakcie ich trwania czas płynął wolniej, bez pośpiechu i hałasu codzienności.
            W naszej szkole świątecznie zrobiło się już 19 grudnia 2014 r. Spotkanie wigilijne poprzedziło wystawienie Jasełek, przygotowane przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli.
            Po raz kolejny mogliśmy wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to właśnie do nich i małego Jezuska przybyli pasterze i trzej mędrcy by złożyć pokłon i dary.Całość przedstawienia ukazująca scenki z życia Dzieciątka, pasterzy i mędrców, aniołówi gwiazdeczek przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i rodziców zaowocowało wspaniałym spektaklem, który wywarł duże wrażenie i poruszenie wśród zgromadzonej publiczności. Dzieci prezentując swoje umiejętności i zdolności artystyczne miały jednocześnie możliwość uczestniczenia w pięknej polskiej tradycji. Po zakończeniu Jasełek pani dyrektor Agata Balcerzak wraz z księdzem Karolem Kuźmą składali życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, a następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście łamali się opłatkiem.Po życzeniach  wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, aby przy wigilijnym poczęstunku dalej trwać w radosnym, świątecznym nastroju zbliżających się świąt. Spotkanie wigilijne  przebiegało w serdecznej i rodzinnej atmosferze.

             

             

            Pieczenie pierników

                  Uczniowie  naszej szkoły przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia i upiekli pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu  dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w szkole unosił się wspaniały  aromat pieczonych  pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Kolejna porcja wypieków już za rok.      

             

             

            Spotkanie z Mikołajem

               Dnia 5 grudnia 2014 roku w piątek do naszej szkoły  przybył długo oczekiwany gość: Święty Mikołaj. Na tę okazję uczniowie  z wszystkich klas  przygotowali wiersze i piosenki. Święty Mikołaj przybył tradycyjnie z prezentami dla grzecznych dzieci. Po rozdaniu prezentów wykonane zostały zdjęcia grupowe z Mikołajem. Święty Mikołaju dziękujemy za prezenty i zapraszamy do nas za rok.
             

                    

             

            Akademia z okazjii Święta Niepodległości

             

                  Dnia 12 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Inscenizację słowno-muzyczną przedstawili uczniowie klas IV –VI.. Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii

                                                          

            Przygotowanie kanapek przez uczniów klas 1-3

             

            Dnia 5 listopada 2014 r. w ramach projektu "Warzywa i owoce w szkole" uczniowie klas 1 - 3 wykonywali kanapki. Dzieci z entuzjazmem i radością pracowały: najpierw przygotowały przyniesione z domu produkty, następnie samodzielnie przyrządziły zdrowe kanapki z warzywami i nie tylko, a na koniec odbyła się degustacja. Wszyscy z apetytem spożywali kolorowe kanapki, a w klasie unosiły się wspaniałe zapachy.

             

                                   

                                                                               Wizyta Pani Policjantki                                                     

                                     

            16 października 2014r. realizując hasło „Bądź bezpieczny na drodze” odbyło się spotkanie z Panią Policjantką Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Pani policjantka opowiadała naszym uczniom o swoim zawodzie. Pokazywała,  elementy stroju policjanta: czapkę, kajdanki, lizak policyjny,  przypominała dzieciom o zakładaniu odblasków w czasie podróży rowerem i drogi do szkoły.Miłą niespodzianką dla wszystkich okazały się upominki, które Gość  przywiózł ze sobą z Komendy. 

             

             

             

            Pasowanie uczniów klasy I

            W dniu 13.października 2014 roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Złotnikach odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy I. Ślubowanie złożyło siedmioro dzieci. Wszyscy uczniowie z wielkim przejęciem wykonywali zadania przygotowane przez Dobrą Wróżkę i Złą Wróżkę. Dzielnie wypili Eliksir Wiedzy ( sok z cytryny) oraz połknęli Tabletkę Wiedzy(tic – tak). Pięknie śpiewali piosenki, błyskawicznie odgadywali zagadki polonistyczne i matematyczne. Pokazali, że potrafią pracować w grupie, chętnie sobie pomagają i mogą zostać prawdziwymi uczniami. W nagrodę zostali pasowani na uczniów klasy I przez panią dyrektor mgr Agatę Balcerzak.

             

            Święto Edukacji Narodowej

            Z okazji Święta Edukacji Narodowej przypadającego 14. października uczniowie klas IV –VI przygotowali, ciekawy program artystyczny. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki (szczególnie spodobał się wszystkim utwór „My uczniowie”- będący adaptacją hitu „My Słowianie” ) oraz złożyli serdeczne życzenia wszystkim pedagogom. Uczniowie klasy V przeprowadzili wywiad z panią dyrektor mgr Agatą Balcerzak.

             

            Dzień Chłopaka

             

                     30 września tradycyjnie w naszej szkole obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji zorganizowano dyskotekę. Dziewczynki z klasy VI przygotowały wiele konkursów i zabaw dla chłopców. Dużo śmiechu wzbudziły. Mnóstwo śmiechu było zwłaszcza przy odszukiwaniu różnych przedmiotów. Chłopcy otrzymali także słodkie upominki. Wszystkim chłopakom z naszej szkoły życzymy wiele uśmiechu.

             

             

            Wystawa „Pszczelarstwo w służbie człowiekowi”

             

                   24 września 2014r. uczniowie naszej szkoły  zwiedzili wystawę edukacyjną pod hasłem „Pszczelarstwo w służbie człowiekowi” w SCK w Mielcu. Uczniowie mogli posłuchać opowieści pszczelarza na temat życia pszczół. Zobaczyli  jak funkcjonuje rodzina pszczela, oglądając ramkę pokazową z żywymi pszczołami, wśród których łatwo można było rozpoznać królową. Obejrzeli również ule i sprzęt pszczelarski służący do pozyskiwania miodu oraz wyroby z wosku pszczelego. Na zakończenie zwiedzania wystawy odbyła się degustacja miodów. Na pamiątkę spotkania z pszczelarzem dzieci otrzymały ozdobne zakładki do książek z przysłowiami o pracowitych pszczołach i walorach miodów.

             

            Sprzątamy świat

             

                 18 września 2014 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wzieli udział w ogólopolskiej akcji "Sprzątamy Świat". Uczniowie klasy I, II i III sprzatali z wielkim zapałem teren wokół szkoły. Zebrali sporo papierków i plastikowych opakowań po napojach. Uczniowie klas IV, V i VI posprzatali drogę prowadzącą na wał , odcinek wału przeciwpowodziowego nad Wisłoką  oraz teren przylegający do boiska szkolnego. Zebrane śmieci zostały odpowiednio posegregowane. Poprzez udział w porządkowaniu najblizszej okolicy kształtowana jest u dzieci właściwa postawa proekologiczna. Uczniowie uświadamiają sobie rolę człowieka w srodowisku. Poznają pojęcia ekologia i recykling. Dostrzegają potrzebę dbania o czystość miejsca, w którym mieszkają, uczą się i bawią.

             

            Pożegnanie lata

             

                 18 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły żegnali lato. Okazją do wspólnej zabawy i integracji międzyklasowej było ognisko. Wszyscy zgromadzili sie na boisku szkolnym, a następnie z wychowawcami rozpalili ognisko, na którym piekli smaczną kiełbaskę i ziemniaki.Po zjedzeniu kiełbasy i ziemnaków zebrani wzieli udział w licznych zabawach ruchowych, śpiewali wspólnie pioseki i bawlili się wesoło.

             

             

            Rozpoczęcie roku szkolnego

             

                  W dniu 1 września 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015. W apelu wzięli udział Pani Prezes Bożena Padykuła,  Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Róg oraz Grono Pedagogiczne i Uczniowie.  W nowym roku szkolnym powitała wszystkich  pani dyrektor Agata Balcerzak. Szczególne powitanie skierowała do uczniów klasy pierwszej, którzy rozpoczynają swoją edukację w szkole. Pani dyrektor życzyła  nauczycielom sukcesów zawodowych, natomiast uczniom uzyskiwania bardzo dobrych wyników w nauce.