• AKTUALNOŚCI SZKOLNE

          • Wydarzenia z życia szkoły 2012/2013

          • Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

             

                 W dniu 27.06.2013r. spotkaliśmy się w szkole aby uczestniczyc  w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Uczniom  towarzyszyli  rodzice. Uroczystość rozpoczęliśmy hymnem państwowym. Pani Dyrektor mgr Teresa Waręda przywitała uczniów, rodziców i gości. Podziękowała wszystkim członkom Zarządu  Stowarzyszenia a w szczególności Pani Prezes Bożenie Padykule i jej mężowi za bardzo duże  zaangażowanie w życie szkoły. 
            Pani dyrektor wynagrodziła ciężką pracę i naukę najlepszych uczniów  wręczając im dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Potem program artystyczny przedstawili uczniowie klasy VI dziękując nauczycielom, dyrekcji szkoły i Stowarzyszeniu za trud włożny w nauczanie i wychowanie. W tym dniu  odbyła się również  akademia z okazji „Dnia Ojca”. W uroczystości wzięli również udział zaproszeni tatusiowie. Uczniowie słowem, muzyką i tańcem wyrazili miłość do swoich rodziców. Przedstawili  inscenizacje, zaśpiewali piosenki i wyrecytowali wiersze.  Po zakończeniu uczniowie złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie przygotowane laurki. Po zakończonej części oficjalnej wychowawcy rozdali uczniom świadectwa.

             

            DZIEŃ DZIECKA

            Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej placówce odbyły się 18.06.2013r. była to wycieczka do Zajazdu "Anna" w Brzyściu.

            Ranek był pełen napięcia. Uczniowie z utęsknieniem czekali na wyjazd autokarem. Tak właśnie rozpoczął się nasz Szkolny Dzień Dziecka. Atrakcji było wiele.  Dzieci mogły wspinać się na kolorowe drabinki, zjeżdżać na zjeżdżalni, skakać na trampolinie, kręcić się na karuzeli a także na huśtawkach. Nie zabrakło również rozgrywek sportowych. Zabawa nie miała końca – słychać było tylko krzyk, śmiech i radość. Mini Zoo było kolejną ciekawą przygodą dla uczniów. Przemierzając alejki oglądali z bliska zwierzęta, poznali ich wygląd i tryb życia.  Otoczenie zachęcało do różnych aktywności. Przepyszna, upieczona na miejscu kiełbaska znikała z talerzy w oszałamiającym tempie. Kulinariom jednak nie było końca, gdyż panie kucharki z Zajazdu już spieszyły z grillowaniem smakołyków dla wszystkich chętnych. Wszyscy świetnie się bawili, śmiechom i zabawom nie było końca, żal było opuszczać to malownicze miejsce.

             

            Wycieczka do Zakopanego

            Dnia 11 czerwca 2013 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami i rodzicami  wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Zbiórkę zorganizowano pod szkołą w Złotnikach, dość wcześnie, bo o godzinie  6 rano. Gdy przybyli wszyscy uczestnicy, spakowaliśmy nasze bagaże do autobusu i wyruszyliśmy w długo oczekiwaną podróż. Wszyscy wyruszyli zadowoleni i w jak najlepszych humorach. Droga do Zakopanego minęła nam bezpiecznie i szybko, nikt nie nudził się w autobusie. Po około czterech godzinach jazdy naszym oczom ukazały się Tatry- nasz cel. Około godziny 11 spotkaliśmy się z przewodnikiem  i ruszyliśmy zwiedzać skocznię  Wielką Krokiew. Na szczyt skoczni wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Wszystkim bardzo się to podobało. Z góry mogliśmy zaobserwować jak czują się narciarze podczas skoków. Następnie przewodnik  poprowadził nas na szlak prowadzący do Doliny Strążyskiej i Wodospadu Siklawica.  Wspinaczka była dość mecząca, jednak widoki, jakie ujrzeliśmy były naprawdę niezwykłe. Po odpoczynku przy wodospadzie udaliśmy się w drogę powrotną, która była dość niebezpieczna- musieliśmy uważać na śliskie kamienie, które jakby usuwały się spod nóg. Po południu pojechaliśmy naszym autokarem do Muzeum Tatrzańskiego, w którym oglądaliśmy okazy skał i minerałów, układ piętrowy roślinności Tatr, sprzęty, ubiór, sztukę zdobniczą, rzeźbę  i pasterstwo górali podtatrzańskich oraz dzieła sztuki. Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie domu do góry nogami. Wszystkim uczestnikom bardzo się ten domek podobał. Następnie  pojechaliśmy do pensjonatu gdzie zapewniono nam nocleg. Miejsce bardzo nam się spodobało, a pokoje były bardzo ładne i czyste. Rozpakowaliśmy się, zjedliśmy obiadokolację i rozpoczęliśmy przygotowania ciszy nocnej. O 22 wszyscy ułożyli się już do snu, zmęczeni dniem pełnym wrażeń.

                   Następnego dnia wstaliśmy o 7 rano, a godzinę później zeszliśmy na śniadanie na stołówkę. Po posiłku przygotowaliśmy się do opuszczenia  pokoi. Przed 9 rano wszyscy byli już gotowi do wyjścia. Udaliśmy się do pięknego Kościoła na Krzeptówkach, który został wybudowany jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. Ksiądz opowiedział nam  historię tego kościoła. Na wszystkich wywarł on duże wrażenie. Kolejnym etapem naszej wycieczki był wjazd kolejką linową na Gubałówkę, oraz zakupieniem pamiątek na Krupówkach. Na górnej polanie Gubałówki podziwialiśmy przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego. W południe udaliśmy się na obiad. Po obiedzie czekała nas piesza wędrówka na Rusinową Polanę i Wiktorówki. Spacer bardzo nam się podobał. Mogliśmy podziwiać  piękną panoramę Tatr. Na Rusinowej Polanie zwiedziliśmy bacówkę i zakupiliśmy świeże wędzone oscypki oraz żentyce. W drodze powrotnej na Wiktorówkach oglądaliśmy  Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr lub Matki Bożej Jaworzyńskiej położone w Tatrach Wysokich. Ten piękny drewniany kościółek wywarł na nas niezapomniane wrażenie. Po tych zapierających dech w piersiach widokach ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

                 Myślę, ze wycieczka podobała się wszystkim uczestnikom, wynieśliśmy z niej wiele pozytywnych wspomnień i nowych wiadomości. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się zobaczyć Tatry.

                                                                                            

             

            Dzień Mamy

            27 maja 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia dedykowana wszystkim mamom z okazji ich święta. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowanie tego przedstawienia. Dzieci z klas młodszych wyraziły swą miłośc śpiewając piosenki, recytując wiersze oraz odgrywając inscenizacje. Uczniowie starsi zaprezentowali koncert życzeń który wzruszył wiele mam. Po zakończonej części artystycznej wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali mamom sto lat i wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty.

             

             

             

             

            Akademia z okazji 3 Maja

             

            30 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotwali scenki rodzajowe, dzięki którym wszyscy mogli poznać historię Polski. Aby wprowadzić widzów w atmosferę tamtych czasów, uczniowie klas młodszych przepięknie zatańczyli poloneza i zaśpiewali pieśni patriotyczne.

             

             

             

            Konferencja  "Świeże mleko i owoce - kosmiczny duet"

             

            26 kwietna 2013 roku odbyła się w Mielcu konferencja  pt „Świeże mleko i owoce - kosmiczny duet w naszej szkole”. Spotkanie z udziałem młodych mieszkańców miasta i powiatu miało podsumować  akcję promowania spożywania przez najmłodszych produktów nabiałowych oraz owoców. Miało być również podziękowaniem dla wszystkich placówek, które aktywnie biorą udział w propagowaniu picia mleka wśród młodych ludzi. To ważne, by wprowadzać u najmłodszych nawyk picia pełnowartościowego mleka – mówił Władysław Żola z firmy Rolmlek, która jest zatwierdzonym dostawcą programów realizowanych w szkołach – „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole”.
            W konferencji wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, którzy wykonali piękne prace plastyczne. Uczniowie mogli wysłuchać wystąpień profesora Wojciecha Cichego z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który mówił o tym, dlaczego warto pić świeże mleko. Ogromnym zaszczytem dla uczestników konferencji był także udział generała Mirosława Hermaszewskiego, który opowiadał o swoich przeżyciach związanych z przygotowaniami i lotem w kosmos. M. Hermaszewski jest bowiem jedynym Polakiem, który odbył taką podróż. Na zakończenie konferencji wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki.

             

            Spotkanie z Prezesem Koła Łowieckiego Łoś

                            Po raz kolejny  nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie "Ożywić pola" organizowanym przez Łowca Polskiego. Rok 2013 jest ogłoszony Rokiem kaczki i z tej okazji  w naszej szkole został zorganizowany  konkurs plastyczny, którego tematem było środowisko życia kaczki.  Na finał konkursu, który odbył sie 9 kwietnia 2013 roku został zaproszony specjalny gość - Prezes Koła Łowickiego "Łoś" w Mielcu - Pan Mieczysław Struzik. Przeprowadził on pogadankę na temat zwyczajów i życia kaczki oraz opowiedział różne ciekawostki związane z pracą koła łowieckiego. Następnie uczniowie zadali gościowi  pytania oraz  został roztrzygnięty konkurs plastyczny. Pan Mieczysław Struzik  wręczył uczniom  nagrody w postaci książek  i prezentacji multimedialnych.

             

             

            Wielkanocne tradycje

               

                       Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Są to święta upamiętniające śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Święta Wielkanocne to czas wielkiej radości i wzniosłego nastroju. To również czas pięknych przygotowań i ciekawych tradycji. Nie zapominają o nich uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Przedszkola w Złotnikach. O tym, jak  ważne jest przekonywanie dzieci do kultywowania staropolskich  zwyczajów, doskonale wie Prezes Stowarzyszenia w Złotnikach. Pani Bożena Padykuła poprowadziła warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie mogli wspólnie przygotować świąteczne wypieki. Na szczególną uwagę zasługują babka i świąteczny baranek. Uczniowie samodzielnie wykonali ciasto i umieścili go w specjalnych formach. Efekty ich pracy były zdumiewające. Babki, babeczki, baranki zachwyciły nie tylko doskonałym smakiem, lecz również interesującym przybraniem. Ponadto uczestnicy warsztatów wykonali oryginalne ozdoby, którymi następnie przyozdobili szkołę i stół. W środę cała społeczność  szkolna zgromadziła się przy wielkanocnym stole. Wszyscy symbolicznie podzielili się jajkiem,  składając najserdeczniejsze życzenia. Następnie zjedli własnoręcznie wykonane wypieki. Dzięki niezwykle ciekawemu pomysłowi Pani Prezes Bożeny Padykuły i Pani Dyrektor  Teresy Warędy uczniowie mogli poszerzyć swą wiedzę o polskich tradycjach i udoskonalić swe umiejętności kulinarne. Wszyscy zgromadzeni świetnie się bawili, a w Złotnikach zapanowała świąteczna atmosfera.

             

            Niedziela Palmowa w zimowej szacie

            Umiejętności nabyte przez uczniów w czasie warsztatów rękodzieła regionalnego prowadzonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich przed dwoma laty pozwoliły i w tym roku  na wykonanie palm wielkanocnych. Nagrodę za palmę o wysokości  2,85 m otrzymała Ola Róg. Gratulujemy!

             

            Sprawozdanie z realizacji programu ferii: „Odjazdowe ferie bez wyjazdów”

             

            Dla wielu uczniów ferie są czasem zmarnowanym.  Ze względów finansowych nie mają oni możliwości skorzystania ze zorganizowanej formy wypoczynku, dlatego większość dzieci zmuszona do pozostawania w domu biernie spędza czas przed telewizorem czy komputerem. Już tradycją stało się, że dzieci z naszej szkoły nie muszą nudzić się w wolnym czasie, gdyż mogą wziąć udział w zajęciach feryjnych. W bieżącym roku z tej możliwości skorzystało 22 uczniów. Zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu ferii w godz. 9.00-12.00.

            Organizatorem wypoczynku dzieci był Urząd Gminy w Mielcu, który zabezpieczył środki finansowe na realizację przedsięwzięcia.

            Ferie przebiegały wg programu opracowanego przez wychowawców
            i odpowiadał potrzebom środowiska lokalnego. Pozwalał każdemu uczestnikowi poznać własną wartość, uzdolnienia, mocne strony, wspierał w rozumieniu i przeżywaniu pozytywnych emocji oraz pomagał w kształtowaniu pożądanych postaw społecznych. Aktywny wypoczynek poprzez zajęcia prowadzone w zdrowych i bezpiecznych warunkach wpłynął pozytywnie na rozwój psychofizyczny uczniów.

            Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje.

            W pierwszym dniu uczniowie wesoło bawili się na śniegu. Następnie po powrocie do szkoły i spożyciu drugiego śniadania udekorowali salę na dyskotekę walentynkową. Kolejny dzień dzieci rozpoczęły od dyskoteki. Była także „Randka w ciemno”, a na zakończenie rozdano walentynki. W środę uczestnicy zimowiska obejrzeli film animowany, zmierzyli się również w konkurencjach sportowych. W następnym dniu został wyłoniony zwycięzca w turnieju tenisa stołowego. Ostatni dzień, to oprócz gier i zabaw, także wręczenie nagród. Na zakończenie „ferii w szkole” opiekunowie rozdali każdemu uczestnikowi upominek, który będzie mu przypominał o wspólnie spędzonych chwilach…

             

                                      

            Jak karnawał, to karnawał!!!

            Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Świetną ku temu okazją jest zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w sobotę 26 stycznia, na którą czekali z wielką niecierpliwością uczniowie, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, urzekające księżniczki. Nie zabrakło też odważnych batmanów czy spidermanów.
            W udekorowanie sali zaangażowali się wszyscy uczniowie (zwłaszcza klas IV-VI) podczas zajęć świetlicowych, a  oprawę muzyczną zapewnił zespół „Favorit”. Współczesna muzyka dyskotekowa przeplatana była piosenkami, które zachęcały do wspólnej zabawy i ich interpretacji ruchowej, np. „Jedzie pociąg”, „Kaczuszki”, „Macarena”, „Lambada”, „Boogie Woogie” itd. W przerwach między tańcami uczniowie zajadali się pyszną pizzą i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. „Szkoda, że to parkietowe szaleństwo trwało tak krótko” – komentowały na koniec dzieciaki… A również nauczyciele i rodzice chętnie potańczyliby dłużej.

                  

             

            Dzień Babci i Dziadka

             

            Dnia 23.01.2013r. o godz. 11.00  odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Dzień Babci i Dziadka to szczególna uroczystość, na której wnuczęta mogą wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków. Dzieci klas I-III z tej okazji przygotowały część artystyczną, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Uczniowie klas IV - VI  zaprezentowali przygotowane przez siebie układy taneczne oraz zaśpiewali dziadkom i babciom piosenki z ich młodych lat. Wystepy bardzo sie zgromadzonym podobały, oczym świadczyły gromkie brawa. Po części artystycznej  wnukowie  wręczyły babciom i dziadkom upominki wykonane własnoręcznie.  Impreza udała się. Babcie i dziadkowie miło i radośnie spędzili czas

            Wycieczka do teatru                   

            8 stycznia 2013 roku uczniowie naszej szkoły udali się do Mielca na przedstawienia teatralne przygotowane przez Teatr Młodego Widza z Wolimierza. Dla młodszych klas było to przedstawienie "Dzieci drwala" a dla starszych " Szatan z siódmej klasy". Przedstawienia wszystkim się  podobały i dostarczyły uczniom wielu przyjemnych wrażeń.  

                                                                                         

                                                                                                                  Spotkanie wigilijne  

                                                                                        

                     Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci. Zgodnie z tradycją praktykowaną od lat w naszej szkole uczniowie przygotowują i wystawiają jasełka.

            Także i w tym roku 21 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem dzieci, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz zaproszonych gości – pani prezes stowarzyszenia Bożeny Padykuły, pani Marty Szot, pani Maryli Duszkiewicz, pani Katarzyny Róg oraz pana radnego Kazimierza Kumorka, którzy swoją obecnością pokazali, że losy i wydarzenia kulturalne naszej szkoły nie są im obojętne. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor Teresy Warędy zaczęło się przedstawienie, które składało się z czterech odsłon, a rozpoczynała je grupa 3-, 4- latków. Najmłodsze dzieci pięknie zaśpiewały znane kolędy. Następnie swoje zdolności aktorskie zaprezentowała starsza grupa 5- i 6- latków. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały pastorałki, złożyły także dary malutkiemu Jezuskowi. Później wystąpili uczniowie klas I-III, którzy swoim montażem przeplatanym kolędami i wzruszającym przedstawieniem pt. „Dziewczynka z zapałkami” stworzyli niepowtarzalny klimat refleksji. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zostało docenione przez wszystkich widzów. Ostatnią grupą byli uczniowie klas IV-VI, którzy recytowali wiersze i śpiewali świąteczne piosenki nie tylko w języku ojczystym, ale również w j. angielskim. Na koniec „wyśpiewali” życzenia (także po angielsku). Dzięki ich występowi mogliśmy odczuć, że Pan Jezus przychodzi do wszystkich, obdarzając nas swoją Maleńką Miłością.

                     Przepiękne dekoracje sprawiły, że szkolny korytarz w tym wyjątkowym  dniu wyglądał uroczo – pojawiła się scena z rozgwieżdżonym niebem, cudnie ustrojona choinka, a obok niej szopka. Płonące świece, stoły nakryte białymi obrusami, na których oprócz pysznych pieczonych w szkole pierniczków znajdowały się stroiki ze świeżych gałązek świerkowych, wprowadzały wszystkich w świąteczny nastrój.

                     Po występach nadszedł moment czytania fragmentu Pisma Świętego, dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Zanim wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu „Bożonarodzeniowa ozdoba” i wręczenie nagród.

                     Podczas spotkania panowała bardzo rodzinna atmosfera. Ta piękna uroczystość była okazją do kultywowania polskich tradycji świątecznych i miłym wstępem do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

             

            Sprawozdanie z ogólnoszkolnego konkursu „Bożonarodzeniowa ozdoba”     

             

            Boże Narodzenie i czas przygotowań do Świąt to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie, szczególnie przed laty, zarówno dorośli, jak i dzieci z wielką radością wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinkę, figurki aniołków, szopki. Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci do czerpania z bogatych rodzimych tradycji już na początku grudnia Samorząd Uczniowski SSP w Złotnikach ogłosił konkurs na wykonanie najpiękniejszej ozdoby związanej tematycznie z Bożym Narodzeniem. Mogli w nim wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac, a każda wyróżniała się pomysłowością, oryginalnością, ciekawą techniką wykonania. Następnie w szkole zorganizowano plebiscyt na najpiękniejszą ozdobę.

            Wśród laureatów znaleźli się:

            I miejsce – Dominik Foltak (klasa VI)

            II miejsce – Aleksandra Róg (klasa IV)

            III miejsce – Patrycja Zięba (klasa III)

            Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas spotkania  21 grudnia 2012 r. w SSP w Złotnikach.

            Uczestnictwo dzieci w konkursowych zmaganiach dało im możliwość rozwijania wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenia umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycia własnych uzdolnień, kształtowania poczucia estetyki i smaku artystycznego, doskonalenia sprawności manualnych.

            Pragniemy nadmienić, że organizatorzy, doceniając trud włożony w wykonanie prac, nagrodzili wszystkich uczestników konkursu, a przepiękne prace konkursowe przystrajały stoły w czasie szkolnej Wigilii.

            Mikołaj                    

                 6 grudnia odwiedził naszą szkołe Święty Mikołaj. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z miłym gościem. Z tej okazji wszyscy uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze, a potem Święty Mikołaj, wraz ze swoimi pomocnikami - aniołkami, obdarował dzieci prezentami. Obiecał też, że wróci do nas za rok.

             

            Wycieczka do teatru w Tarnowie            

            3 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę  do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, w którym obejrzeli sztukę pt. "Mały Książę" opartą na matywach ksziązki  Antoinea Saint-Exupryego. Uczniowie  mieli okazję zwiedzać gmach budynku, a przede wszystkim wspaniałą grę aktorów. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Katedry Tarnowskiej. ostatnim punktem była wizyta w McDonaldzie, gdzie każdy mógł zjeść coś ciepłego i smacznego. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, wszyscy wrócili do domu weseli i zadowoleni.

             

             

            Andrzejki                     

                Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne  andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi. W poniedziałek 26 listopada 2012 roku w zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli się nasi uczniowie. Na uroczystości pojawiły się wróżki, które przepowiadały dzieciom przyszłość: jaki zawód będę wykonywać, gdzie udadzą się w podróż czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas między wróżbami urozmaicały tańce przy muzyce. Andrzejkowe zabawy dostarczały wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć.

            Dzień Pluszowego Misia        

            26 listopada 2012 roku po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nie było chyba w szkole twego dnia osoby, która przybyłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne  - od bardzo malutkich do bardzo dużych. Dzieci obejrzały bajkę pt : "Miś Uszatek", nauczyły się wiersza o misiu i spiwały piosenki. Uczniowie starszych klas zaprezentowały młoszych kolegów z różnymi postaciami misiów. Dzieciom podobały się wierszyki i ochoczo odpowiadały na zagadki związane z niedźwiadkami. Najprzyjemniejsze było podsumowanie wspólnych zabaw, kiedy wszyscy uczestnicy - niczym małe niedźwiadki - wyjadali miód z talerzyków.

            Alarm przeciwpożarowy

            W trosce o poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczniów, w piątek 23 listopada 2012 roku w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy. Ewakuowano uczniów, nauczycieli i pracowników administracji. Ćwiczenia nadzorowane były przez pracownika Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu, a ich celem było sprawdzenie opanowania umiejetności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem. Uczniowie szkoły zapoznali się ze sposobami ewakuacji z budynku w razie zagrożenia pożarem. Po sygnale dźwiekowym wszyscy opuścili budynek szkoły, korzystając z wyjśc ewakuacyjnych i udali się na wyznaczony teren zbiórki. Nauczyciele zdali raport pani dyrektor o frekwencji. Możemy być z siebie dumni, gdyż akcja przebiegła sprawnie. Mamy jednak nadziee, że umiejętność szybkiego opuszczaniazagrożonego budynku nigdy nam się nie  przyda.

            Święto Niepodległości       

            Z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole 12 listopada 2012 roku odbyła się uroczystość mająca na celu przypomnieć to wielkie i znaczące wydarzenie. Na tę okoliczność została  wykonana dekoracja w barwach ojczystych, z symbolami narodowymi w tle. Obchody święta rozpoczęły się wykonaniem tańca "Polonez" przez uczniów klas IV-VI. Następnie  przedstawiono scenkia pt "Wiedza Polaków  na temat 11 listopada". W odświetnych strojach, z flagami w rękach dzieci śpiewały patriotyczne pieśni i recytowały wiersze, wyrażając w ten sposów swą miłoś do Ojczyzny. Obchody  święta zakończono odśpiewaniem hymnu Polski.. W ten sposób słowem i piosenką najmłodsze pokolenie naszej miejscowości oddało szacunek  symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i niepodległość Polski.

            Dzień Edukacji Narodowej.     

             

                15 października 2012 roku o godzinie 1100 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły przygotowali humorystyczne przedstawienie pt. "Pokaz mody szkolej od prehistorii do współczeności". Nie zabrakło też wierszy i piosenek obrazujących ciężką pracę nauczycieli. Następnie uczniowie wręczyli nauczycielom kwiaty.

                W tym dniu odbyło się także uroczyste pasowanie na ucznia, do którego przystąpili wszyscy pierwszoroczni uczniowie naszej szkoły. Dzieci podczas pasowania zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz złożyły przysięgę. Uroczystość zakończono wręczeniem dzieciom pamiątkowych upominków.

             

            Dzień Chłopaka

            W naszej szkole 1 października ochodzono Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę. Uczennice klasy VI przygotowały ciekawe konkursy oraz drobny poczzęstunek w postaci cukierków i lizaków, które rozdawały każdemu chłopcu. Złozyły im także życzenia. Dzień Chłopaka to święto dość młode. "Internati Mens Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku, dlatego też obchodzone jest na świecie w różnych dniach.  Także w Polsce nie ma zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Wiekszość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka" podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny".

            Nowy rok szkolny 2012/2013.          

                 3 września  2012 roku odbyła sie inauguracja roku szkolnego 2012/2013.  Na tej uroczystoości spotkali się: dyrektor szkoły, pani Teresa Waręda, preses stowarzyszenia - pani Bożena Padykuła, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Nie zabrakło również zaproszonych gości, m. in. pana Kazimierza Kumorka - radnego Gminy Mielec. Radę Rodziców reprezentowała przewodnicząca, pani Katarzyna Róg. Na poczatku pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych i przedstawiła nowozatrudnionych nauczycieli. Przekazała także informacje na temat organizacji pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Następnie głos zabrali pani prezes, pan radny i przewodnicząca  Rady Rodziców, życząc wszyskim uczniom owocnej nauki, a nauczycielom sukcesów w pracy. Na koniec uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.