• Aktywna Tablica

          • Dzień Otwartych Drzwi 8 marca 2011 r.

          • Artykuł do tygodnika KORSO

            Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Złotnikach

             

             8 marca w Szkole Podstawowej w Złotnikach odbył się Dzień Otwartych Drzwi, którego celem były promocja szkoły oraz rekrutacja dzieci do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego. Impreza rozpoczęła się od brawurowego występu zespołu tanecznego „Stokrotka”, który zaprezentował tańce ludowe. Młodzi złotniccy tancerze przyciągnęli uwagę publiczności nie tylko tańcem i śpiewem, lecz także przepięknymi strojami krakowskimi. Po ich pokazie głos zabrała Pani Dyrektor Teresa Waręda, która serdecznie powitała wszystkich zaproszonych gości, m.in. zastępcę Wójta Gminy Mielec Pana Grzegorza Maja. Następnie krótko opowiedziała o bogatej tradycji naszej szkoły, która powstała w 1869 r. Później przedstawiła atuty szkoły takie jak: indywidualizacja pracy z dzieckiem w zespole 10 osobowym, rodzinna atmosfera, wykwalifikowana kadra, opieka logopedy, nauka pływania oraz możliwość korzystania ze świetlicy.

                        Później głos zabrał Pan Grzegorz Maj, który podziękował za zaproszenie, a z racji wyjątkowości tego dnia (8 III) złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia. Potem powiedział o ważnej roli edukacji w życiu każdego młodego człowieka. Zwrócił uwagę, jak istotną funkcję pełnią szkoły, które nie tylko kształcą młodzież, ale też ją wychowują zgodnie z przyjętym systemem wartości i norm społecznych. Z wypowiedzi Pana Maja jedna myśl była szczególnie znacząca: człowiek wtedy osiągnie sukces, jeżeli idąc z duchem czasu, z postępem, nie będzie odcinał się od korzeni, tradycji, w której wzrastał.

                        Kolejny punkt programu stanowiło przedstawienie pt. „Cyrk „Złotniki” zaprasza”. Uczniowie kl. 0-III pokazali cyrkowe widowisko na wysokim poziomie artystycznym. Publiczność mogła podziwiać doskonały pokaz żonglerki, mistrzowskie sztuczki magika, mrożącą krew w żyłach tresurę dzikich zwierząt (lwów, słonia, koni, a nawet żab) i spacer linoskoczków. A to wszystko okraszone było zabawnymi rozmowami klaunów. Niepowtarzalny klimat cyrku stworzyły odpowiednio dobrane kostiumy i muzyka. Widzowie docenili małych artystów, nagradzając ich gromkimi brawami.

                        Po występach Pani Dyrektor Teresa Waręda zaprosiła gości do zwiedzania sal. Najpierw wszyscy udali się do sali przyrodniczej, w której uczniowie przeprowadzili kilka doświadczeń. Dzieci z zapartym tchem obserwowały zmieniające się kolory płynów w szklanych menzurkach. Wszyscy mieli niebywałą okazję zobaczyć wybuch wulkanu. Można też było obejrzeć ciekawą wystawę skał i skamieniałości oraz odkryć tajemnice mikroświata.

                        Później goście obejrzeli salę gimnastyczną, w której uczniowie ćwiczyli z wykorzystaniem sprzętu do zajęć gimnastyki korekcyjnej. Następnie dzieci wzięły udział w wykonywaniu prac plastycznych różnymi technikami: malowanie na folii, origami.  Najmłodsi mile spędzili czas na atrakcyjnych grach i zabawach w sali oddziału przedszkolnego.

            W czasie, gdy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach plastycznych i sportowych, rodzice obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Z życia szkoły” i prześledzili historię szkoły na kartach kronik.

            Zainteresowanie wzbudziła także wystawa misyjna.

                        Dzień Otwartych Drzwi w SP w Złotnikach dostarczył niezapomnianych wrażeń. Zarówno goście jak i gospodarze mogą być usatysfakcjonowani jego przebiegiem. W sposób interesujący pokazano, jak można przyswoić wiadomości z wielu dziedzin. Okazuje się, że uczniowie w szkole wzbogacają swoją wiedzę nie tylko z książek, ale także poprzez zabawę.

                        Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze, a goście w prezencie otrzymali gazetkę szkolną „Omnibus” wydawaną przez SU w Złotnikach. 

            Szkoła Podstawowa w Złotnikach nadal prowadzi zapisy uczniów do każdej klasy oraz dzieci pięcioletnie i sześcioletnie do oddziału przedszkolnego. Zapraszamy!

                          Opracowała Katarzyna Olejarz