• Organizacja pracy

•     Nasze przedszkole "Promyczek" powstało 1 września  2012 roku. Organem założycielskim jest Stowarzyszenie Rozwoju Reginalnego w Złotnikach, które prowadzi też Społeczną Szkołę Podstawową w Złotnikach. W pierwszym roku funkcjonowania przedszkola utworzone zostały  grupy: 2,5 i 4 – latków oraz  5 i 6 – latków,  łącznie mamy miejsce dla 75 dzieci.

W naszym przedszkolu panuje miła i ciepła atmosfera, co sprawia, że dzieci szybko adoptują się do nowych dla siebie warunków. To miejsce, gdzie dzieci czują się dobrze i bezpiecznie pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogów oraz innych pracowników.

Placówka nasza pełni rolę wspomagającą i integrującą działania wychowawcze rodziców, dostarczamy wiedzy pedagogicznej i uwrażliwiamy na potrzeby i możliwości dziecka. Zadaniem nas wszystkich jest wspomaganie rozwoju i edukacji dzieci od trzeciego roku życia do momentu rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Zapewniamy dzieciom opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa, stwarzamy warunki umożliwiające osiągnięcie przez dzieci tzw. gotowości szkolnej. W urzeczywistnieniu naszej misji zaangażowany jest cały personel pedagogiczny, administracyjno - obsługowy, jak również rodzice.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 16.00.

Praca wychowawczo - dydaktyczna planowana jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego, zgodną z  wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.