• WYDARZENIA 2021/2022

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2021 r. obchodziliśmy „Dzień chłopaka”. Tego dnia w każdej sali od rana rozlegał się dźwięk radosnej muzyki, która towarzyszyła nam podczas porannych zabaw. Poza tańcem i wesołymi pląsami postanowiliśmy także wykazać się nieco naszymi sportowymi możliwościami.  Było dużo radości oraz dobrej zabawy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla dzieci. Wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego.

SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

W dniu 14.10.2021 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią policjant z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Podczas spotkania zostały poruszone następujące tematy: bezpieczeństwo na drodze, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, wzywanie pomocy, a także numery alarmowe. W trakcie spotkanie dzieci przećwiczyły „pozycję żółwia”, którą należy przyjąć podczas ataku psa. Dzieci miały okazję poznać bliżej zawód policjanta, a także zapoznać się z rekwizytami, które na co dzień towarzyszą mu w pracy. Bardzo chętnie je przymierzały oraz oglądały. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na koniec wizyty przedszkolaki wręczyły pani policjant podziękowanie.

TEATRZYK  KUKIEŁKOWY

W dniu 19.10.2021 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Lalek „Kukiełka” z Ptaszkowej.  Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem oglądały spektakl zatytułowany „Dobro zawsze wraca , czyli historia Szewczyka Dratewki". Barwna inscenizacja i bogactwo przekazu zachęcały dzieci do uważnego słuchania i oglądania teatrzyku.

WYCIECZKA DO LASU

Dnia 3 listopada nasze przedszkolaki spotkały się z leśnikami Nadleśnictwa Milec. Grupa Biedronek uczestniczyła w pogadance zorganizowanej stacjonarnie,  a dzieci podczas rozmowy pogłębiły wiedzę na temat leśnej fauny i flory oraz poznały tajniki pracy leśnika.

Grupa Pszczółek i Motylków wyruszyła na spacer po lesie. Naszym przewodnikiem była Pani leśnik, która pokazała na czym polega ta ciekawa praca, a także  zdradziła kilka ciekawostek, dotyczących leśnego środowiska oraz jego mieszkańców. Dzieci dokonywały pomiarów drzew, a sam spacer swprawił im wiele radości.

Spotaknia były okazją do kształtowania i propagowania postaw proekologicznych oraz szacunku do otaczajacej nas przyrody

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney’a.

Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Z tej okazji, 5 listopada dzieci z naszego przedszkola wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od pestek dyni. Spotkały się z Babą Jagą, która była miła i uprzejma i wyczarowała dla dzieci wiele zagadek i zadań. Przedszkolaki sprawnie wykonywały polecenia i odgadywały zagadki, za co otrzymywały nagrody.

Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz rozróżniania dobra od zła.  Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

Droga Babciu! Drogi Dziadku! zrobiliśmy Wam laurki trochę słońca trochę nieba (…) Taki prezent dla Was mamy te rysunki które damy...

Babcia jest najukochańszą Babcią na świecie i każdy Dziadek jest najukochańszym Dziadkiem na świecie. Odzwierciedlają oni oblicze bezgranicznej miłości. Ta niesamowita relacja Dziadkowie – Wnuki sprawia, że rodzina czuje się szczęśliwa. Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do kształtowania u dzieci szacunku, dobra, miłości, postaw wzajemnej troskliwości. Z tej właśnie okazji grupa biedronki ,pszczółki i motylki  przygotowały krótki występ.  Przedszkolaki pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Cały występ został nagrany, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli go obejrzeć  występ swoich najukochańszych wnuków. Każde dziecko przygotowało własnoręcznie wykonany prezent. Motylki obdarowały babcie i dziadków laurkami i serduszkami, biedronki kalendarzami  i słodkimi laurkami w kształcie cukierków, a pszczółeczki wykonały piękne ramki na zdjęcia dla dziadków i  kwiatowe kule dla babć. Dziękujemy Wam Drodzy Dziadkowe za wszystko co dla nas robicie ,a przede wszystkim za to że jesteście z Nami.Życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, oraz  stu lat życia i radości !

Spotkanie z higienistką

W dniu 27 kwietnia  dzieci z naszego przedszkola odwiedziła pani Teresa, która jest zaprzyjaźnioną z przedszkolem  higienistką . Celem wizyty były zajęcia na temat ważności oraz konieczności dbania o higienę jamy ustnej,  przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jaki rodzaj szczoteczki i pasty jest potrzebny przedszkolakom oraz po czym poznać, że szczoteczka jest już zużyta i trzeba ją wymienić. Następnie, pani przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Dzieci mogły również same poćwiczyć na tym zestawie prawidłowe mycie zębów. Przedszkolaki wzięły udział w quizie na temat pokarmów, które służą budowie zębów, a które źle na nie wpływają. Wizyta odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków.