• O SZKOLE

• Historia szkoły społecznej

Jeszcze w lutym 2012 r.,  z przyczyn ekonomicznych, Rada Gminy Mielec przyjęła uchwałę o likwidacji Szkoły Podstawowej w Złotnikach. Zdeterminowani mieszkańcy, nie mogąc pogodzić się z tym faktem założyli stowarzyszenie, którego zadaniem jest prowadzenie szkoły i pierwszego w historii naszej miejscowości  przedszkola. Od początku wierzyliśmy, że wszystko się uda i tak się stało. Mamy szkołę!. Szkoła jest mała, ale wielka sercem (są to słowa z kazania ks. Proboszcza). Aby Pan Bóg błogosławił w trudzie roku szkolnego, 1września 2012 roku Ksiądz Proboszcz Waldemar Ciosek odprawił Mszę Świetą w tej intencji . Wspólnie modliliśmy się o światło Ducha Świętego, o siłę i moc w tak trudnym zobowiązaniu. Po Mszy Świętej  nastąpiło uroczyste otwarcie z symbolicznym przecięciem wstęgi oraz poświęcenie szkoły. Dalszą część dnia wypełnił piknik rodzinny - wesoła zabawa, konkursy, gry oraz słodki poczęstunek. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.