• Realizowane projekty

• Zakręcona akcja

• "Zakręcona Akcja"

- zbieramy plastikowe nakrętki.

Zachęcamy do wzięcia udziału w "Zakręcona Akcja" - zbieramy plastikowe nakrętki.

Akcja prowadzona jest od roku 2008. W chwili obecnej jest to największy program charytatywno - ekologiczny polegający na zbieraniu plastikowych zakrętek na terenie naszego kraju.

Spontaniczna akcja prowadzona początkowo przez studentów, wolontariuszy z całej Polski, stała się aktualnie programem Fundacji Nauka i Kultura. Celem akcji jest uświadomienie ludziom, iż poprzez mały czyn, jakim jest zbieranie zakrętek, można zarazem pomóc przyrodzie oraz poprawić życie niepełnosprawnym dzieciom. "Zakręcona Akcja" - zbieramy plastikowe nakrętki polega na zbieraniu plastikowych zakrętek typu PET głównie z napojów, a następnie odsprzedawanie ich jako surowiec do firm recyklingowych.

Pieniądze uzyskane w tym procesie w całości przeznaczane są na zakup wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych dzieci oraz na realizację  programów  edukacyjnych związanych  z ochroną środowiska.

Również Szkoła Podstawowa w Złotnikach przyłączyła się do tej akcji.

Jak wygląda nasza akcja ?
            Każdy kto chciałby przyłączyć się do naszej akcji może to zrobić w każdej chwili. Dla nas liczy się każdy kilogram, a nawet każda nakrętka.

Jeśli masz możliwość przyłącz się do nas i pomóż zbierać zakrętki!

Każdy zebrany kilogram to kolejna złotówka na subkoncie fundacji, przeznaczona na zakup wózka inwalidzkiego.
            Przyłącz się do akcji, to tak niewiele dla Ciebie, a tak dużo dla innych i przede wszystkim dla chorego Dziecka.
            Akcja polega na Zbieraniu Plastikowych zakrętek z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, etc. Zbieramy tylko i wyłącznie plastikowe zakrętki typu PET.

Przedstawimy teraz Wam krok po kroku, w jaki sposób można pomóc choremu dziecku, ofiarując mu wózek za zakrętki.
            1. Zbieramy nakrętki. ;)
            2. Przy pomocy jednego z rodziców nakrętki trafiają do firmy, która następnie przekazuje je na adres Koordynatora akcji
            .
            3. Koordynatorzy wraz z wolontariuszami Fundacji zajmują się ich logistyką.
            4. Zakrętki zostają przetransportowane do firmy recyklingowej.
            5. Firma recyklingowa za zebrane zakrętki  wpłaca środki finansowe na konto fundacji.
            6. Na koniec akcji fundacja wypłaca pieniądze i zakupuje wózek inwalidzki.
            7. Wózek inwalidzki przekazujemy niepełnosprawnemu dziecku.

Ewa Kawa