• WYDARZENIA 2023/2024

POWITANIE JESIENI

W dniu 22 września 2023r. w naszym przedszkolu  odbyło się  „Powitanie Jesieni”. Takiej okazji nie mogliśmy pominąć bez barwnych strojów i cudownych jesiennych barw. W salach królowały kolory żółte, złote, pomarańczowe, czerwone i brązowe. Przedszkolaki zapoznały sięz darami jesieni i zaprezentowały z uśmiechem swoje występy, witając w uroczysty sposób nową porę roku. Niepowtarzalne babie lato pozwoliły dzieciom na podziwianie skarbów jesieni podczas spaceru w blasku słońca.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września dzieci  świętowały bardzo uroczyście swoje święto – „Dzień Przedszkolaka”.   W tym dniu nie zabrakło okazji do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Były zabawy  z chustą animacyjną, tańce  w rytmie znanych przebojów muzycznych oraz  zabawy integracyjne. Uwieńczeniem dnia był spacerowy marsz z balonami i słodki poczęstunek. W nagrodę za udział we wspólnym świętowaniu dzieci otrzymały medale.

DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności i dzień  w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów oraz pasji. W tym też czasie  nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Spędziliśmy czas na odkrywaniu  swoich mocnych stron, tworzeniu, działaniu i dobrej zabawie.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka był  ważnym wydarzeniem w życiu przedszkola, uroczystym i pełnym wrażeń a także dobrej, luźnej zabawy. Ten dzień stał się okazją do tego, aby dzieci pamiętały o ważnych uroczystościach oraz do wzajemnego okazywania sobie szacunku - tak samo w Dzień Kobiet, jak i Dzień Chłopaka. Bawiliśmy się wyśmienicie we własnym gronie, nie szczędząc sobie dobrego humoru i beztroskiego uśmiechu.

WYCIECZKA DO PACANOWA

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

To niezwykle radosne, nietypowe święto przedszkolaki z naszej placówki spędziły zanurzając się w świat baśni w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Przez przygody prowadzili nas Królewna Śnieżka, Dzwoneczek i Czerwony Kapturek. Z poczekalni na bajkowym dworcu, po niesamowitej podróży pociągiem dzieci trafiły do zaczarowanego lasu,  przespacerowały przez smoczą jamę a nawet przeniosły się w czasie oglądając bajkę z dzieciństwa swoich rodziców.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi paluszkiem. Poznały historię pluszowego misia, ciekawostki z życia niedźwiedzi. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych, quizach, zgadywankach, bawiły się przy piosenkach. Aby trochę odpocząć, dzieci spróbowały przysmaku misia, pysznego miodu. Każdy otrzymał pamiątkowy medal przyjaciela tej niezwykłej zabawki.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Mikołajki to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci wydarzeń w całym roku. 6 grudnia to długo wypatrywany czas, który jest owiany tajemnicą i wyznacza datę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Przedszkolaki jak co roku z niecierpliwością czekały na zacnego gościa. Na okoliczność spotkania z Mikołajem dzieci przygotowały krótki występ i w bajkowej scenerii oraz przepięknych strojach zaprezentowały swoje wiersze oraz piosenki. Uroczystość i otrzymane podarunki wywołały wiele radosnych emocji, które z pewnością zostaną z nami przez dłuższą chwilę.

KARNAWAŁ

26.01.2024 roku odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach. Dzień upłynął pod pod znakiem zabaw i tańców. Wiele atrakcji zapewnił dzieciom  animator oraz goście specyjalni, czyli miś Panda i konik Pony. To był bardzo radosny dzień.