• Realizowane projekty

• Radosna szkoła - program rządowy

• W grudniu 2010 r, dokładnie 6 grudnia, w dzień Świętego Mikołaja,  nasza szkoła otrzymała   wspaniałe pomoce dydaktyczne w ramach wsparcia finansowego w roku 2010 na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw.

Pomieszczenie sali zajęć edukacji wczesnoszkolnej przeznaczone do prowadzenia zajęć świetlicowych dla dzieci klas I –III zostało pomalowane i zakupiono nową wykładzinę. Zadania te zostały sfinansowane  z budżetu szkoły.

Po przyznaniu wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych dokonano  wyboru oferty handlowej i  zakupiono  środki dydaktyczne pozwalające na rozwijanie indywidualnych uzdolnień i zainteresowań dzieci oraz na zaspokojenie przez dziecko potrzeby ruchu.

Obecnie,  sala  przeznaczona na miejsce zabaw wyposażona jest w stoliki, krzesełka, wykładzinę dywanową, TV z video i dvd, gry planszowe, pomoce do organizowania zajęć plastycznych, duże miękkie klocki, zestaw dużych figur geometrycznych, miękkie piłki,  materiały do integracji zmysłowej, klocki do budowania form przestrzennych, układanki, gry planszowe, zabawki dydaktyczne. W sali tej jest biblioteczka, komputer z dostępem do Internetu.

Tak przygotowane miejsce ma na celu wspomaganie u dziecka umiejętności w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości, sprawności i zdolności manualnych, a także precyzji i celowości ruchu oraz wyobraźni przestrzennej.