- Sprawy bieżące
- Wydarzenia z życia szkoły 2009/2010
- Wydarzenia z życia szkoły 2010/2011
- Wydarzenia z życia szkoły 2011/2012
- Wydarzenia z życia szkoły 2012/2013
- Wydarzenia z życia szkoły 2013/2014
- Wydarzenia z życia szkoły 2014/2015
- Wydarzenia z zycia szkoły 2015/2016
- Wydarzenia z życia szkoły 2016/2017
- Wydarzenia z życia szkoły 2017/2018
- Wydarzenia szkolne 2018/2019
- Wydarzenia z życia szkoły 2019/2020
- Wydarzenia z życia szkoły 2020/2021
- Wydarzenia z życia szkoły 2021/2022
- Wydarzenia z życia szkoły 2022/2023.
- Wydarzenia z życia szkoły 2023/2024
- Wydarzeniaa z życia szkoły 2024/2025.
Wydarzeniaa z życia szkoły 2024/2025.
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września w wielu placówkach obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, radości i odkrywania talentów. Uczniowie klas 1-3 mogli się pochwalić swoimi zainteresowaniami, umiejętnościami i sukcesami, a przy tym wszyscy doskonale się bawili.
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To niezwykle wdzięczna okazja do różnych akcji promujących czytanie. W zeszłym roku uczniom obecnej drugiej klasy czytały mamy, a tym razem oni sami podołali wyzwaniu i zaprezentowali swoje czytelnicze umiejętności najstarszej grupie przedszkolnej. Jak przystało na wiersze Juliana Tuwima było wesoło, ale i pouczająco.
Dzień Jabłka
W pierwszym tygodniu jesieni uczniowie klasy drugiej obchodzili Dzień Jabłka w ramach wyrabiania w młodych ludziach nawyku spożywania owoców i warzyw. Jabłko to prawdopodobnie najbardziej popularny owoc, a przy tym niezwykle smaczny i zdrowy. Dzieci wszechstronnie poszerzaly swoją wiedzę na temat tego owocu oraz zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z niego. Odbyły się również warsztaty wypiekania tarty z jabłkiem i kosztowanie wszystkich pyszności. Dzień zakończyła praca plastyczna.
,,Sprzątanie Świata” 2024
,,Na straży czystej Ziemi” - pod takim hasłem odbyła się 20 września 2024 roku ekologiczna akcja : Sprzątania Świata z udziałem uczniów oraz nauczycieli Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach. Akcja ta stała się już tradycją naszej szkoły i corocznie inspiruje młodzież i dzieci do czynienia swojego otoczenia czystszym i zdrowszym. W tegorocznym porządkowaniu najbliższej okolicy udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wyjście w teren poprzedzone zostało krótką pogadanką, która miała na celu przypomnienie głównej idei akcji, zasad zbierania odpadów oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo uczestników akcji w czasie sprzątania. Uczniowie zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem ruszyli spod szkoły, by pod opieką nauczycieli sprzątać wyznaczone tereny. Akcja przebiegała sprawnie, a podczas ,,wielkiego porządkowania” mieliśmy piękną, słoneczną pogodę. Ze względu na jednorazowy charakter impreza miała znaczenie symboliczne, bez wątpienia jednak pozwoliła obudzić refleksję nad stanem środowiska naturalnego i przysłużyła się rozwijaniu odpowiedzialności za jego kondycję.
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
Podróże kształcą. To powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze, a o jego prawdziwości przekonało się również 49 uczniów klas IV- VIII Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach. 15 października 2024 roku wyruszyliśmy pod opieką pani Beaty Bobulskiej- Trzpis, pani Jadwigi Korzec, pani Jolanty Padykuły i pani Katarzyny Pałach na wycieczkę po terenie województwa świętokrzyskiego. Po dwóch godzinach podróży dotarliśmy do Chęcin i nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Jaskini Raj. Na wszystkich ogromne wrażenie wywarły liczące setki tysięcy lat skały. Przepiękne nacieki, stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, kolumny, jaskiniowe jeziorka, ,,pola ryżowe” pobudzały naszą wyobraźnię. Niektórzy dostrzegli mieszkańców tego miejsca- pająki, a na wybrańców spadły ,, perły szczęścia”. Kolejnym etapem naszego zwiedzania był Dwór Starostów Chęcińskich, który zbudował Starosta Chęciński: Stanisław Branicki, przeniósł on siedzibę Starosty z Zamku Chęcińskiego. Wnętrze pałacu utrzymane jest w barokowym klimacie, wspaniałe eksponaty: ) stroje, obrazy, elementy uzbrojenia i oręża) alkierze, kaplica, piękny ogród z łukiem tryumfalnym dopełniają całości pięknego obrazu. Niezapomniane wrażenie pozostaje po spotkaniu z osobą pana przewodnika, który piękną, staropolską polszczyzną z ogromnym szacunkiem i taktem wprowadza słuchaczy w odległe czasy historii a całość dopełnia swoim strojem. Kolejne atrakcje czekały nas w Centrum Nauki Leonardo da Vinci. To drugi co do wielkości, po warszawskim Centrum Kopernik, park nauki w Polsce. W Centrum Nauki Leonardo da Vinci wszystkie eksperymenty naukowe można przeprowadzić samemu, służą do tego bardzo ciekawe eksponaty, które zmieniają zdobywanie wiedzy w zabawę. Aby przybliżyć odwiedzającym geniusz patrona centrum, sprowadzono tu także wystawę:,, Świat Leonarda da Vinci” sporządzoną przez centrum badawcze Leonardo 3 z Mediolanu- pobyt w centrum był dla nas świetną nauką poprzez zabawę. Po pysznym obiedzie pojechaliśmy do Zagnańska. Tam podziwialiśmy Bartka- to olbrzymi dąb staruszek , jedno z najbardziej znanych drzew w Polsce, pomnik przyrody. Według różnych źródeł liczy 700- 1000 lat, a wokół niego snuje się mnóstwo podań i legend. Żegnając Bartka wykorzystaliśmy sprzyjającą pogodę i skorzystaliśmy z parku sensorycznego: niezwykła ścieżka dydaktyczno-edukacyjna, tablice informacyjne i interaktywne: bogactwo wiadomości ekologiczno- przyrodniczych. Żałujemy, że czas tak szybko mija i wycieczka dobiegła końca (o 19.15 byliśmy już w Złotnikach). Pomimo napiętego programu zregenerowaliśmy siły i fantastycznie odpoczęliśmy od zajęć szkolnych. Był to dla nas czas zabawy, ale i nauki, już zaczynamy odliczać czas do następnej wycieczki.
Wycieczka do Kurozwęk
1 października 2024 r. uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Kurozwęk. Dotarliśmy na miejsce około godziny 9. Rozpoczęliśmy naszą przygodę od przejażdżki westernowym wozem “safari-bizon” do wnętrza zagrody, które kryło w sobie ponad 80 osobników. W trakcie przejazdu przez obszar występowania bizonów wysłuchaliśmy ciekawostek zaprezentowanych przez przewodnika oraz zapoznaliśmy się historią powstania hodowli i zasiedlania zwierząt w Kurozwękach. Następnie udaliśmy się pod Pałac Popielów i wraz z panią przewodnik przystąpiliśmy do zwiedzania (lochy, piwnice, dziedziniec, I piętro i poddasze, na którym znajduje się muzeum). Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali historii pałacu oraz ciekawostek związanych z zamieszkującymi go rodami. Po godzinnym zwiedzaniu Pałacu zrobiliśmy przerwę na zakup pamiątek oraz zjedzenie kiełbasek z grilla. Następnym etapem wycieczki był spacer po labiryncie bukowym, którego celem było sprawdzenie zdolności orientacji w terenie. Dzieci miały za zadanie odnaleźć postacie znajdujące się wewnątrz labiryntu i uzupełnić cyferkami od 1 do 8 puste pola na wcześniej otrzymanym bilecie. Po skorzystaniu z wszystkich dostępnych atrakcji na terenie Kurozwęk, udaliśmy się do autokaru i bezpiecznie wróciliśmy na teren naszej szkoły.
„Pasowanie na ucznia”
„Pasowanie na ucznia” 15 października 2024 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszaki w obecności Rodziców, Dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów klas II-III wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały że zasługują na miano ucznia Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę. Pani Dyrektor stwierdziła, że pierwszoklasiści wykazali się wieloma umiejętnościami, zdali egzamin podczas występów i mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej. W swoim wystąpieniu zapewniła uczniów klasy pierwszej, że w szkole mogą zawsze liczyć na Dyrekcję, nauczycieli oraz na starszych kolegów. Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści dostali dyplom wraz z książkę od Pani Dyrektor i Pani Prezes, upominek od wychowawczyni oraz róg obfitości od uczniów klasy drugiej. Po uroczystości pasowania uczniowie i rodzice udali się na poczęstunek. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Obchody Dnia Papieskiego
W piątek 18 pażdziernika uczniowie naszj szkoły uczcili pamięć św. Jana Pawła II podczas uroczystej akademii z okazji XXIV Dnia Papieskiego. Tegorocznym hasłem była Ewangelia starości i cierpienia. Dzieci z klasy piątej przedstawiły scenkę, w której Papież ukazany był jako miłośnik gór, który nigdy się na poddawał. W przykładzie jego życia i nauczaniu poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie: Skąd czerpał siły? Uczniowie prezentowali serduszka, które symbolizowały ich serca – pełne młodzieńczego niepokoju, smutku, samotności i troski o
innych. Następnie, wsłuchiwaliśmy się w przesłanie papieskiego orędzia, z którego
wybrzmiewało bezgraniczne zaufanie Bogu w każdej sytuacji. Jako symbol wdzięczności Wielkiemu Polakowi za posługę i miłość, zwłaszcza do dzieci i młodzieży, piątoklasiści składali róże przy obrazie św. Jana Pawła II. Uroczystość uświetniał szkolny chórek, który pomagał wykonywać ulubione pieśni Karola Wojtyły.Akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
8 listopada z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez nauczycieli i uczniów klas I -VIII. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Agata Balcerzak witając wszystkich zebranych nauczycieli, uczniów szkoły oraz zaproszonych gości: pana Łukasza Przybyło i Marię Wilk przedstawicieli Jednostki Strzeleckiej im. gen.broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. Odśpiewano 4 zwrotki Hymnu Polski.
Część artystyczną rozpoczęły klasy I i II prezentując układ taneczny z biało – czerwonymi kwiatami. Uczniowie klasy I, II i III uczcili pięknymi wierszami, piosenkami i scenką o tematyce patriotycznej rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. W drugiej części akademii wystąpili uczniowie klas V – VIII. Zaprezentowali interesujący montaż słowno – muzyczny opowiadający o trudnej historii naszej Ojczyzny, bohaterstwie i poświęceniu pokoleń Polaków, dążeniach do wywalczenia wolności w czasie powstań narodowych. Uczennice klasy VIII przygotowały ciekawą prezentację o Józefie Piłsudskim i Romanie Dmowskim. Uczniowie klasy VIII odtworzyli film opowiadający o trudnych zmaganiach Polaków na drodze ku niepodległości. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie podniosłej uroczystości, piękny występ szkolnego chóru oraz patriotyczną dekorację.Akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 8 listopada z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez nauczycieli i uczniów klas I -VIII. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Agata Balcerzak witając wszystkich zebranych nauczycieli, uczniów szkoły oraz zaproszonych gości: pana Łukasza Przybyło i Marię Wilk przedstawicieli Jednostki Strzeleckiej im. gen.broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. Odśpiewano 4 zwrotki Hymnu Polski. Część artystyczną rozpoczęły klasy I i II prezentując układ taneczny z biało – czerwonymi kwiatami. Uczniowie klasy I, II i III uczcili pięknymi wierszami, piosenkami i scenką o tematyce patriotycznej rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. W drugiej części akademii wystąpili uczniowie klas V – VIII. Zaprezentowali interesujący montaż słowno – muzyczny opowiadający o trudnej historii naszej Ojczyzny, bohaterstwie i poświęceniu pokoleń Polaków, dążeniach do wywalczenia wolności w czasie powstań narodowych. Uczennice klasy VIII przygotowały ciekawą prezentację o Józefie Piłsudskim i Romanie Dmowskim. Uczniowie klasy VIII odtworzyli film opowiadający o trudnych zmaganiach Polaków na drodze ku niepodległości.
Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie
podniosłej uroczystości, piękny występ szkolnego chóru oraz patriotyczną dekorację.Spektakl ,, Dziady Adama Mickiewicza
26 listopada uczniowie klasy 6,7 i 8 uczestniczyli w spektaklu ,, Dziady ‘’ Adama Mickiewicza przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie zostało przygotowane z myślą o młodym widzu. Było oparte w dużej mierze na scenach plastyczno – muzycznych, gdyż to właśnie obraz przemawia mocno do ludzkiej wyobraźni. W warstwie tekstowej to przede wszystkim II część ,, Dziadów ‘’ Adama Mickiewicza wzbogacona o wiersz ,, Upiór ’’oraz fragmenty z części IV, zamykające przedstawienie w jedną spójną całość. Spektakl reżyserował Michał Hachlowski, muzyka Michał Kowalczyk, scenografia Małgorzata Satora.Spektakl ,, Dziady Adama Mickiewicza 26 listopada uczniowie klasy 6,7 i 8 uczestniczyli w spektaklu ,, Dziady ‘’ Adama Mickiewicza przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie zostało przygotowane z myślą o młodym widzu. Było oparte w dużej mierze na scenach plastyczno – muzycznych, gdyż to właśnie obraz przemawia mocno do ludzkiej wyobraźni. W warstwie tekstowej to przede wszystkim II część ,, Dziadów ‘’ Adama Mickiewicza wzbogacona o wiersz ,, Upiór ’’oraz fragmenty z części IV, zamykające przedstawienie w jedną spójną całość. Spektakl reżyserował Michał Hachlowski, muzyka
Michał Kowalczyk, scenografia Małgorzata Satora.Spotkanie z panem Tadeuszem Malczyńskim
22 listopada 2024 roku w klasie 7 odbyło się spotkanie rozpoczynające współpracę z panem Tadeuszem Malczyńskim, członkiem Koła Łowieckiego ,,Łoś Mielec’’. Gość w bardzo interesujący sposób opowiedział o swojej 40 – letniej pasji związanej z myślistwem, potrzebie dbania o środowisko naturalne przez człowieka i zwyczajach różnych dzikich zwierząt : bażantów, srok, sów, jeleni, łosi, dzików, lisów, zajęcy. Przybliżył również uczniom
zagadnienia związane z licznymi zadaniami Koła Łowieckiego ,, Łoś Mielec’’, działającego od 1948 roku. Zaprezentował poroże jelenia (tzw. zrzut) oraz zachęcił do przeczytania przyniesionej książki o zwierzętach, żyjących w polskich lasach. Spotkanie zachęciło uczniów klasy 7 do zbudowania w pobliżu naszej szkoły karmnika dla bażantów oraz ich dokarmiania w czasie zbliżającej się zimy.Spotkanie z panem Tadeuszem Malczyńskim
22 listopada 2024 roku w klasie 7 odbyło się spotkanie rozpoczynające współpracę z panem Tadeuszem Malczyńskim, członkiem Koła Łowieckiego ,,Łoś Mielec’’. Gość w bardzo interesujący sposób opowiedział o swojej 40 – letniej pasji związanej z myślistwem, potrzebie dbania o środowisko naturalne przez człowieka i zwyczajach różnych dzikich zwierząt : bażantów, srok, sów, jeleni, łosi, dzików, lisów, zajęcy. Przybliżył również uczniom
zagadnienia związane z licznymi zadaniami Koła Łowieckiego ,, Łoś Mielec’’, działającego od
1948 roku. Zaprezentował poroże jelenia (tzw. zrzut) oraz zachęcił do przeczytania przyniesionej książki o zwierzętach, żyjących w polskich lasach. Spotkanie zachęciło uczniów klasy 7 do zbudowania w pobliżu naszej szkoły karmnika dla bażantów oraz ich dokarmiania w czasie zbliżającej się zimy.Wycieczka do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau
We wtorek 3 grudnia 2024 roku uczniowie klasy VII i VIII pod opieką p. Beaty Bobulskiej- Trzpis, p. Jadwigi Korzec oraz p. Jolanty Padykuły udali się do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz- Birkenau, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Oświęcimiu. Celem wycieczki było poznanie zjawiska Holokaustu na tle wydarzeń II wojny światowej, uwrażliwienie młodzieży na prawa człowieka do życia i godnej śmierci, tolerancję- równość bez względu na pochodzenie czy wyznanie. Co roku aż 2 miliony osób z całego świata odwiedza Państwowe Muzeum Auschwitz- Birkenau. ,, Ludzie ludziom zgotowali ten los”, więc jakże ważne jest edukowanie i podnoszenie świadomości młodych ludzi, aby podobne wydarzenia nigdy nie miały już miejsca.Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole
Z tej okazji w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na najciekawszy plakat dotyczący bezpieczeństwa w Internecie, w którym brali uczniowie klas 4-8. Na akademii z okazji tego święta została wyświetlona prezentacja multimedialna wykonana przez uczniów z klasy 8 oraz film pt.: „Gdzie jest Mimi?” dotyczący hejtu wśród młodzieży. Zwycięscy otrzymali symboliczne nagrody ufundowane przez panią Prezes.
Zwycięzcy konkursu:
1 miejsce – Kornelia, Julia, Dominika z klasy 8
2 miejsce – Marysia, Irmina, Maja z klasy 7
3 miejsce – Emilia, Lilianna, Bartosz, Tymoteusz z klasy 4