AKTYWNA TABLICA

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła bierze udział w programie AKTYWNA TABLICA, w ramach którego zakupiliśmy 2 monitory dotykowe.

Tablice interaktywne, które posiadamy stały się jednym z podstawowych narzędzi pracy nauczycieli. Wykorzystywane są i będą na różnych przedmiotach zarówno w edukacji wczesnoszkolnej jak i w klasach IV-VIII.

Zajęcia lekcyjne wzbogacone zostały o treści i ćwiczenia zawarte w multibookach i e-podręcznikach, które przedstawione są w atrakcyjny sposób, co bezpośrednio wpływa na zainteresowanie uczniów. Tablice wykorzystywane są również do prezentacji filmów edukacyjnych oraz przygotowanych przez nauczycieli i uczniów prezentacji, ćwiczeń multimedialnych jako forma utrwalania już zdobytej wiedzy i umiejętności. Mamy nadzieję, że lekcje są i staną się dla uczniów jeszcze bardziej atrakcyjne.

Z programu skorzystali także nauczyciele, którzy z jednej strony zostali przeszkoleni z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie nauczania, a z drugiej strony otrzymali narzędzie do codziennej pracy w szkole.

Nauczyciele i uczniowie podczas zajęć wykorzystują zakupiony sprzęt na wszystkich lekcjach. Korzystają i polecają innym następujące strony internetowe:

www.etwinning.pl – platformę etwinning.net – można na niej znaleźć ciekawe pomysły na projekty,
            www.Pisu Pisu.pl - ortografia i język polski online, nauka pisania na klawiaturze, nauka czytania i poprawnego pisania,
            www.MATZOO.pl – zadania z matematyki,
            www.matematyka.pl
            www.learningapps.org – ćwiczenia interaktywne,
            www.scholaris.pl – scenariusze zajęć,
            www.ang.pl – nauka słownictwa i gramatyki,
            www.kahoot.com – quizy,